SprintIT:n asiantuntijat palveluksessasi 

SprintIT:n tarina alkoi eräänä perjantai-iltana vuonna 2014. Kaveriporukka oli kuullut erityisen kiinnostavasta toiminnanohjausjärjestelmästä - Odoosta. Se olisi kuulemma erittäin monipuolinen,  helppokäyttöinen, täysin integroitavissa ja käyttöönottokin olisi nopeaa. Tämä täytyy testata, totesivat kaverukset!

Muutaman tunnin ja oluen tai kahden jälkeen illanviettäjät olivat pystyttäneet täysin toimivan  ERPin. Hupimielessä tehty testi sai miehet vakuuttumaan Odoon kilpailukyvystä. Loppu on historiaa. SprintIT Oy perustettiin 4.6.2014 kolmen miehen voimin.

Nyt meitä on jo yli 40!

Klikkaamalla  asiantuntijamme kuvaa voit lukea hänestä lisää

Lue lisää SprintIT:n yrityskulttuurista  ja kansainvälisestä organisaatiosta.

Joni Kahila Joni Kahila

Joni Kahila

Team Lead

joni.kahila@sprintit.fi

Janina Kurki

Janina Kurki

People Lead

janina.kurki@sprintit.fi

Amir Hassan Amir Hassan

Amir Hassan

Senior Consultant / Project Manager

amir.hassan@sprintit.fi

Esa Haapa-aho

Esa Haapa-aho

Senior Consultant / Project Manager

esa.haapa-aho@sprintit.fi

Riitta Saikkonen Riitta Saikkonen

Riitta Saikkonen

Senior Consultant / Project Manager

riitta.saikkonen@sprintit.fi

Matti Immonen

Matti Immonen

ERP Consultant / Project manager

matti.immonen@sprintit.fi

Nestori Törmä Nestori Törmä

Nestori Törmä

Senior Consultant / Project Manager

nestori.torma@sprintit.fi

Vladi Parsonen

Vladi Parsonen

ERP Consultant / Project Manager

vladi.parsonen@sprintit.fi

Laura Salo

Laura Salo

Financial Specialist

laura.salo@sprintit.fi

Harri Matero

Harri Matero

ERP Expert

harri.matero@sprintit.fi

Henri Komulainen Henri Komulainen

Henri Komulainen

Project Manager / Senior Consultant

henri.komulainen@sprintit.fi

+358401881440

Leo Kylmä

Leo Kylmä

ERP Consultant / Project Manager

leo.kylma@sprintit.fi

Johan Tötterman Johan Tötterman

Johan Tötterman

Senior Consultant / Project Manager

johan.totterman@sprintit.fi

Eila Sillanpää

Eila Sillanpää

Senior Consultant / Project Manager

eila.sillanpaa@sprintit.fi

Stefan Östman

Stefan Östman

Consultant

stefan.ostman@sprintit.fi

Olli Björkqvist

Olli Björkqvist

Support Specialist

olli.bjorkqvist@sprintit.fi

Markku Levänen

Markku Levänen

ERP specialist / Project Manager

markku.levanen@sprintit.fi

Ivan Avdouevski Ivan Avdouevski

Ivan Avdouevski

System Analyst

ivan.avdouevski@sprintit.fi

Marko Mäkinen Marko Mäkinen

Marko Mäkinen

Software Designer / Data Scientist

marko.makinen@sprintit.fi

Chandni Gandhi Chandni Gandhi

Chandni Gandhi

ERP Architect / Project Manager

chandni.gandhi@sprintit.fi

Kush Gandhi Kush Gandhi

Kush Gandhi

System Architect

kush.gandhi@sprintit.fi

Otso Nurmi

Otso Nurmi

Software Designer

otso.nurmi@sprintit.fi

Elmeri Niemelä Elmeri Niemelä

Elmeri Niemelä

Software Developer

elmeri.niemela@sprintit.fi

Miika Rouvinen

Miika Rouvinen

Software Developer

miika.rouvinen@sprintit.fi

Kalpesh Gajera Kalpesh Gajera

Kalpesh Gajera

System Analyst

kalpesh.gajera@sprintit.fi

Viki Chavada Viki Chavada

Viki Chavada

Odoo Developer

viki.chavada@sprintit.fi

Bharat Chauhan Bharat Chauhan

Bharat Chauhan

Odoo Developer

bharat.chauhan@sprintit.fi

Dhaval Talpada

Dhaval Talpada

Software Developer

dhaval.talpada@sprintit.fi

Petri Järvinen

Petri Järvinen

Support Service Manager

petri.jarvinen@sprintit.fi

Johanna Kolehmainen

Johanna Kolehmainen

Marketing Manager

johanna.kolehmainen@sprintit.fi

Minna Tourunen

Minna Tourunen

Customer Experience Lead

minna.tourunen@sprintit.fi

Janne-Matti Nurminen

Janne-Matti Nurminen

System Analyst

janne-matti.nurminen@sprintit.fi

Samu Tuomisto Samu Tuomisto

Samu Tuomisto

Senior Consultant / Project Manager

samu.tuomisto@sprintit.fi

Kimmo Mikkonen

Kimmo Mikkonen

System Architect

kimmo.mikkonen@sprintit.fi

Tatiana Deribina

Tatiana Deribina

Software Architect

tatiana.deribina@sprintit.fi

Joonas Hartonen

Joonas Hartonen

Junior ERP Consultant

joonas.hartonen@sprintit.fi

Tuomas Pajari

Tuomas Pajari

Project Manager / Senior Consultant

tuomas.pajari@sprintit.fi

Igor Olhovski

Igor Olhovski

Software Developer

igor.olhovski@sprintit.fi