SprintIT:n asiantuntijat palveluksessasi 

Tarinamme alkoi eräänä perjantai-iltana vuonna 2014. Kaveriporukka oli kuullut erityisen kiinnostavasta toiminnanohjausjärjestelmästä, Odoosta. Se olisi kuulemma erittäin monipuolinen,  helppokäyttöinen, täysin integroitavissa ja käyttöönottokin olisi nopeaa. Tämä täytyy testata, totesivat kaverukset!

Muutaman tunnin (ja oluen tai kahden) jälkeen illanviettäjät olivat pystyttäneet täysin toimivan ERPin. Hupimielessä tehty testi sai miehet vakuuttumaan Odoon kilpailukyvystä. Loppu on historiaa. SprintIT Oy perustettiin 4.6.2014 kolmen miehen voimin.

Lue tarinamme blogista

Nyt meitä on jo 50!  Klikkaamalla  asiantuntijamme kuvaa voit lukea hänestä lisää.

Haluaisitko olla töissä tässä porukassa? Käy lukemassa meistä lisää urasivuillamme ja katso samalla avoimet positiomme!


Joni Kahila Joni Kahila

Joni Kahila

Team Lead

joni.kahila@sprintit.fi

Janina Kurki

Janina Kurki

People Lead

janina.kurki@sprintit.fi

Toni Pirinen

Toni Pirinen

Sales Manager

toni.pirinen@sprintit.fi

+358505688954

Bharat Chauhan Bharat Chauhan

Bharat Chauhan

Odoo Developer

bharat.chauhan@sprintit.fi

Chandni Gandhi Chandni Gandhi

Chandni Gandhi

ERP Architect / Project Manager

chandni.gandhi@sprintit.fi

Dhaval Talpada

Dhaval Talpada

Software Developer

dhaval.talpada@sprintit.fi

Eila Sillanpää

Eila Sillanpää

Senior Consultant / Project Manager

eila.sillanpaa@sprintit.fi

Elmeri Niemelä Elmeri Niemelä

Elmeri Niemelä

Software Architect

elmeri.niemela@sprintit.fi

Esa Haapa-aho

Esa Haapa-aho

Senior Consultant / Project Manager

esa.haapa-aho@sprintit.fi

Harri Matero

Harri Matero

ERP Expert

harri.matero@sprintit.fi

Henna Myllymäki

Henna Myllymäki

Marketing Coordinator

henna.myllymaki@sprintit.fi

Henri Komulainen Henri Komulainen

Henri Komulainen

Project Manager / Senior Consultant

henri.komulainen@sprintit.fi

+358401881440

Igor Olhovski

Igor Olhovski

Software Developer

igor.olhovski@sprintit.fi

Ivan Avdouevski Ivan Avdouevski

Ivan Avdouevski

System Analyst

ivan.avdouevski@sprintit.fi

Janne-Matti Nurminen

Janne-Matti Nurminen

System Analyst

janne-matti.nurminen@sprintit.fi

Jari Lehtonen

Jari Lehtonen

Quality Lead

jari.lehtonen@sprintit.fi

Joakim Weckman

Joakim Weckman

Software Architect

joakim.weckman@sprintit.fi

Johan Tötterman Johan Tötterman

Johan Tötterman

Senior Consultant / Project Manager

johan.totterman@sprintit.fi

Johanna Kolehmainen

Johanna Kolehmainen

Marketing Manager

johanna.kolehmainen@sprintit.fi

Joonas Hartonen

Joonas Hartonen

Junior ERP Consultant

joonas.hartonen@sprintit.fi

Kamlesh Vadhiya

Kamlesh Vadhiya

Sprintit India

kamlesh.vadhiya@sprintit.fi

+91 88668 69635

Kimmo Mikkonen

Kimmo Mikkonen

System Architect

kimmo.mikkonen@sprintit.fi

Kush Gandhi Kush Gandhi

Kush Gandhi

System Architect

kush.gandhi@sprintit.fi

Laura Salo

Laura Salo

Financial Specialist

laura.salo@sprintit.fi

Leo Kylmä

Leo Kylmä

ERP Consultant / Project Manager

leo.kylma@sprintit.fi

Marko Mäkinen Marko Mäkinen

Marko Mäkinen

Software Designer / Data Scientist

marko.makinen@sprintit.fi

Matti Immonen

Matti Immonen

ERP Consultant / Project manager

matti.immonen@sprintit.fi

Markku Levänen

Markku Levänen

ERP specialist / Project Manager

markku.levanen@sprintit.fi

Miika Rouvinen

Miika Rouvinen

Software Developer

miika.rouvinen@sprintit.fi

Natalija Soini

Natalija Soini

Project Manager - ERP

natalija.soini@sprintit.fi

+358504000421

Nestori Törmä Nestori Törmä

Nestori Törmä

Senior Consultant / Project Manager

nestori.torma@sprintit.fi

Olli Björkqvist

Olli Björkqvist

Support Specialist

olli.bjorkqvist@sprintit.fi

Otso Nurmi

Otso Nurmi

Software Designer

otso.nurmi@sprintit.fi

Petri Järvinen

Petri Järvinen

Support Service Manager

petri.jarvinen@sprintit.fi

Riitta Saikkonen Riitta Saikkonen

Riitta Saikkonen

Senior Consultant / Project Manager

riitta.saikkonen@sprintit.fi

Risto Kinnunen

Risto Kinnunen

Project Manager / Senior Consultant

risto.kinnunen@sprintit.fi

Roger Sittnikow

Roger Sittnikow

Senior Business Advisor / Project Manager

roger.sittnikow@sprintit.fi

Samuel Johansson

Samuel Johansson

Software Developer

samuel.johansson@sprintit.fi

Samu Tuomisto Samu Tuomisto

Samu Tuomisto

Senior Consultant / Project Manager

samu.tuomisto@sprintit.fi

Sari Malkki

Sari Malkki

Financial Specialist

sari.malkki@sprintit.fi

Stefan Östman

Stefan Östman

Consultant

stefan.ostman@sprintit.fi

Tatiana Deribina Tatiana Deribina

Tatiana Deribina

Software Architect

tatiana.deribina@sprintit.fi

Tero Rautelin

Tero Rautelin

Project Manager - ERP

tero.rautelin@sprintit.fi

Viki Chavada Viki Chavada

Viki Chavada

Odoo Developer

viki.chavada@sprintit.fi

Vladi Parsonen

Vladi Parsonen

ERP Consultant / Project Manager

vladi.parsonen@sprintit.fi